За останні півроку ЗСУ знищили 5 великих російських арсеналів зброї

За останні півроку ЗСУ знищили 5 великих російських арсеналів зброї

Наразі для покращення ситуації на лінії фронту важливо відновлювати спроби зі знищення російських нафто-переробних заводів (НПЗ), а не атакувати Москву, куди стягнуті значні сили протиповітряної оборони.

Про це військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан сказав в ефірі на Радіо NV.

За його словами, росіяни мають певну кількість зенітно-ракетних комплексів, які раніше були розосереджені по всій Росії для захисту нафто-переробних заводів, військових об’єктів тощо.

«В останні два місяці після того, як Банкова дала росіянам запевнення, що по НПЗ бити не будуть, росіяни стягнули все своє ППО на Москву і Керченський міст. Практично усі російські ЗРК зараз в районі Москви і в районі Керченського мосту. Ми перестали бити по НПЗ, розвернулись на Москву, впираємось у стіну російського ППО», – відзначив Світан.

Він вважає, що таким чином знищуються українські безпілотники. За його словами, оптимальним варіантом для атак на Москву має бути запуск балістики.

«Зараз безпілотники не на Москву треба відправляти. На Москву їх треба було минулого року відправляти, коли там ППО не було. А зараз треба безпілотники відправляти по НПЗ, бо там немає зенітно-ракетних комплексів. Можна пройти і їх спалити. А ми зараз, виходить, відправляємо безпілотники на стіну ППО, яка ці безпілотники просто знищує», – наголосив Світан.

Він вважає, що це неправильний підхід, який треба змінювати:

«Треба відновити удари по нафтопереробним заводам… Якщо не буде виробництва бензину, дизеля та авіаційного керосину, не будуть рухатися ні тепловози, ні танки, не буде літати авіація».

На його думку, потрібно змусити росіян розосередити ППО для того, аби вони відкрили Москву, а тому, треба завдавати удари по російським об’єктам в тилу, в тому числі знищувати вуглевидобувну галузь. Також, як додав Світан, важливо наносити удари у місця виробництва російських засобів ураження, знищувати військові об’єкти, аби російська зброя не потрапляла на фронт. Не менш важливо, за словами експерта, знищувати у російському тилу армійські склади, куди перевозять снаряди після виробництва.

«Треба добиратися до уральських заводів, які виробляють боєприпаси і техніку, а це 2 тисячі км», – додав Світан.

Він зазначив, що за останні півроку було знищено 4-5 великих російських арсеналів, і це вплинуло на ситуацію на фронті: «Практично російські весняні наступальні дії ні до чого не призвели. На 9 травня у них нічого не вийшло».

Поділитись