Адміністрація Байдена працює над довгостроковою стратегією підтримки Києва

Адміністрація Байдена працює над довгостроковою стратегією підтримки Києва

Плани США щодо України не передбачають повернення втрачених територій.

Про це пише Washington Post.

За даними газети, адміністрація Байдена працює над довгостроковою стратегією підтримки Києва.

Вона «зменшить акцент на відвойуванні території і натомість зосередиться на тому, щоб допомогти Україні відобразити нові наступи Росії». А також зміцнити оборонні та економічні можливості Києва.

«Мета – щоб Україна «стала набагато сильнішою до кінця 2024 року», заявили виданню високопосадовці США.

Ця стратегія не означає, що українці мають намір просто окопатися. 2024 року «як і раніше відбуватиметься обмін територіями» у невеликих населених пунктах, що мають мінімальну стратегічну цінність, запуски ракет та безпілотників з обох сторін (для України пріоритет – Крим та Чорне море).

Захід сподівається, що 2024 року Україна не втратить нових територій, йдеться у статті. Але Зеленський публічно «наполягає на тому, що Україна продовжуватиме наступ».

«Але американські політики, які нещодавно зустрічалися з ним наодинці, кажуть, що Зеленський сумнівається у тому, наскільки амбітними будуть його дії наступного року без ясності щодо американської допомоги», – уточнюється у матеріалі.

Видання зазначає, що «оборонна» стратегія несе в собі ризики, «зокрема політичні, якщо українці почнуть звинувачувати свій уряд у застої».

«Так само і в західних столицях, де чиновники чудово розуміють, що терпіння їхніх громадян щодо фінансування української війни не безмежне», – пише WP.

Тим не менш, у США вважають, що українці мають вийти з 2024 року з «дорожньою картою по створенню збройних сил з високим ступенем стримування». Тому якщо Конгрес схвалить виділення коштів Києву, частина з них піде на розвиток української промислової бази з виробництва зброї.

План також включає додаткову ППО для створення захисних «бульбашок» навколо українських міст «за межами Києва та Одеси».

Крім того, якщо Конгрес затвердить фінансування для України, США цієї весни зможуть укласти 10-річну угоду про гарантії безпеки Україні, йдеться у статті.

«Американський документ гарантуватиме підтримку короткострокових військових операцій, а також створить майбутню українську військову силу, яка зможе стримувати російську агресію. Він включатиме конкретні обіцянки та програми», – заявляють джерела газети.

Такі гарантії, дані офіційно, зможуть «захистити» майбутню допомогу Україні, якщо Трамп прийде до влади і вирішить її зупинити.

Поділитись