Кандидат у президенти США Дональд Трамп під час зустрічі у США начебто погодився, що вимога України стати повноправним членом НАТО попри війну є справедливою та логічною.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу у Брюсселі.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо першого пункту плану перемоги України, який стосується вступу в НАТО зараз, він зазначив, що надання Україні запрошення на членство в Альянсі юридично не є якимось порушенням «червоних ліній», а радше превентивний крок до розширення агресії за межі України.
«Я можу вам навести приклад моєї розмови щодо НАТО. Я говорив про це з Трампом. Я наводив приклад Будапештського меморандуму, це зрозумілий приклад», — зазначив Зеленський.
Президент розповів Трампу, що документ підписали безумовні лідери світу, які мають ядерну зброю, в тому числі США та росія, але у підсумку майже всі цю домовленість порушили.
«Умовою для України було віддати ядерну зброю, а за це підписанти гарантували Україні суверенітет в міжнародно визнаних кордонах 1991 року. І як можна вірити всім партнерам, які гарантували збереження нашої територіальної цілісності. Всі ці домовленості не спрацювали. … І виходить так, який у нас вихід: або в України буде ядерна зброя, або ми повинні мати якийсь альянс. І окрім НАТО ми не знаємо більше діяєвих альянісів. … І ми обираємо НАТО», — переповів Зеленський свою бесіду із Трампом.
Він зазначив, що Трамп у відповів заявив, що аргументи Києва є справедливими.
На уточнююче запитання журналістів, чи Трамп таки погодився на необхідність вступу України в НАТО, Зеленський відповів, що не хотів би говорити про всю розмову, але з аргументами Києва Трамп погодився.