За підрахунками біологів, вже в червні прототип рекомбінантної вакцини отримають перші добровольці. Це, мабуть, сама хвилююча частина дослідження, саме вона покаже – працює препарат або треба все починати спочатку.
В Австралії 130 жителів острова встигли випробувати на собі щеплення. 26 травня вони отримали дозу експериментальної вакцини, якщо пощастить, через 21 день у випробовуваних з’явиться імунітет.
«Одна з особливостей нашої вакцини полягає в тому, що ми можемо використовувати дуже низькі дози, тому що вона настільки імуногенною. Це дозволить нам зробити багато доз. Ми прямо зараз, за проектом, можемо зробити не менше ста мільйонів доз до кінця року і 1,5 мільярда доз в наступному, 2021 році », – повідомив доктор, головний науковий співробітник компанії Novavax Грегорі Гленн.
Шукають вакцину від COVID-19 і в Китаї – тут в арсеналі біологів теж кілька прототипів, вчені працюють над препаратами як на основі живого вірусу, так і инактивированного.
Успішно синтезували свій продукт і в США – там зробили ставку на матричну РНК-щеплення. Але остільки створення і виробництво препарату процес складний і дуже дорогий – потрібні мільярди доларів, вчені шукають більш доступні формати. Так, відразу в декількох лабораторіях працюють над интраназальной вакциною, яку можна просто закапати в ніс.
Зараз в світі відомо, принаймні, про 124 розробках вакцин, більше десятка з них вже проходять клінічні випробування. Вчені поспішають – треба встигнути до другої хвилі коронавируса, яку чекають восени – часу залишається все менше.