В Запорізькій області (м.Токмак) побудують біоТЕЦ, яка працюватиме на соняшнику та соломі. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності).
Як передає agropolit.com, о українська біоенергетика, за словами голови «Біоенергетичної асоціації України» Георгія Гелетухи, зростає великими темпами — приблизно на 30—40% щорічно.
Електрична потужність біоТЕЦ складе 8,6 МВт, а теплова – 38 МВт. Станція працюватиме на пелетах із лушпиння соняшника та соломи.
БіоТЕЦ зможе замістити щонайменше 3 млн м3 газу в опалювальний період та забезпечить місто тепловою енергією і гарячою водою. Завдяки вдалому розміщенню станції буде можливість постійно постачати сировину.
Голова Держенергоефективності Сергій Савчук наголосив, що держава підтримує такі проекти, адже вони допомагають:
· вирішити питання енергозабезпечення міста,
· замістити газ,
· використовувати місцеву сировину,
· активізувати місцевий бізнес,
· створити нові робочі місця,
· дати додаткові надходження у місцеві бюджети.
Так, тепло, згенероване станцією, буде подаватися у мережу за стимулюючим тарифом, передбаченим Законом України від 21.03.2017 № 1959-VIII, розробленим спільно із Держенергоефективності.
Крім цього, електроенергія, вироблена з біомаси, буде реалізовуватися за «зеленим» тарифом у розмірі 12,4 євроценти/кВт*год. Такий стимул закладено у Законі України щодо конкурентного виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії .