В Україні почали бити на сполох через кількість вихідних

В Україні почали бити на сполох через кількість вихідних

Українці в 2018 році будуть на законних підставах відпочивати від роботи 115 днів, не рахуючи відпустки. Саме стільки в календарі-2018 налічується субот і неділь, а також неробочих державних свят. Експерти б’ють на сполох через таку кількість неробочих днів.

Так, економіст Борис Кушнірук стверджує, що в Україні дуже багато вихідних, як для бідної країни.

“Багато що залежить від усвідомлення людьми того, що потрібно працювати, і працювати багато. Те, що у нас занадто багато, як для бідної країни, святкових днів, – це факт”, – підкреслив він.

Що стосується “довгих вихідних”, які утворюються через перенесення робочих днів (якщо святкові дні випадають на середину тижня), експерти вважають, що це якраз зроблено для підвищення продуктивності праці, пише “Сегодня”.

“Перенесення мають сенс. Наприклад, якщо свято випадає на четвер, то дуже велика ймовірність того, що в уявленні більшості працівників і п’ятниця буде полувихідним днем. Коли люди виходять на роботу всього на один день між двома вихідними, вони знаходяться в стані “а навіщо нам сьогодні працювати?”. А перенесення робочого дня на інший тиждень і об’єднання його з іншими робочими днями передбачає, що режим праці буде більш ефективним”, – пояснив Кушнірук.

Питання про кількість вихідних також активно обговорюється і законодавцями. Однак, за словами економістів, порахувати ефект для економіки практично неможливо.

У той же час, генеральний директор Директорату норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовой стверджує, що за кількістю вихідних днів Україна знаходиться на середньому рівні серед інших країн.

“На державні та релігійні свята ми відпочиваємо 11 днів у році. Цей показник не більше і не менше, ніж у Європі. Ми абсолютно середньостатистична країна в цьому питанні. Якби від цих 11 днів залежав стан економіки країни, напевно, питання про скорочення кількості свят обговорювалося б серйозно. Набагато більше на стан економіки впливає продуктивність праці, рівень продуктивності “, – сказав він.

Поділитись