В Україні звинуватили ЄС у провокуванні Газпрому завдавати Києву «удари під дих»

Так вважає український економіст Олексій Кущ.

У статті, опублікованій на порталі «Главред» він «частково виправдав» дії «Газпрому», пояснивши їх «провокацією з боку політики, що проводиться країнами ЄС» в енергетичній сфері. Саме з Брюсселя, за словами економіста, виходить загроза постачання газу.

Експерт стверджує, що ГТС України «стає не потрібним для ЄС»:

«Німці отримують дешевий газ завдяки політичному лобіюванню двох Північних потоків. Турки — Блакитного та Турецького потоків. Поляки — ратуючи за норвезький та американський газ».

За такого розкладу, пояснює Кущ, Україна не має шансів «забезпечити себе дешевим газом», оскільки вона вже — на користь політиці — відмовилася купувати його у РФ безпосередньо, віддавши перевагу реверсу, а актуальність її як транзитера знижується.

«Країнам ЄС стає нецікавою наша ГТС, оскільки вони її не контролюють, і тому не можуть використовувати як аргумент для виторговування низьких цін за довгостроковими контрактами, умовою яких буде прокачування газу територією України», — резюмує експерт.

Підсумок політичних ігрищ навколо газу, як вважає український аналітик, буде сумним:

Києву доведеться «купувати наддорогий газ на європейських хабах без жодних гарантій технічної можливості фізичного реверсу у потрібному обсязі».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,