В Україні закуплять шкільні автобуси на понад 300 мільйонів гривень

В Україні закуплять шкільні автобуси на понад 300 мільйонів гривень

Уряд спрямував з держбюджету 325 млн грн для купівлі шкільних автобусів, а ще 175 млн – на придбання спецавтомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів.

Про це повідомляє прес-служба Міносвіти та науки, передає Newformat.info.

Так, місцеві органи самоврядування отримали з державного бюджету 500 млн гривень: 325 млн буде використано для купівлі шкільних автобусів, а ще 175 – на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Відповідне рішення прийняв КМУ сьогодні, 3 квітня 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

«Для нас принципово важливо продовжити програму забезпечення шкільними автобусами для підвезення дітей з сільських територій у заклади, де вони зможуть отримати якісно вищий рівень освіти. Так, протягом 2016-2018 років ми вже інвестували понад 840 млн грн. Цього року передбачено ще 325 млн грн. Тобто ми виходимо на більш ніж мільярдні інвестиції протягом останніх кількох років – це значний здобуток і надзвичайно важлива програма. Ми розраховуємо, що вона продовжиться і надалі, щоб наші діти у сільських територіях мали доступ до якісної освіти», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Закупівля автобусів відбуватиметься на засадах співфінансування з органами місцевого самоврядування. Так, документ передбачає, що міста обласного значення мусять доплатити під час закупівлі автобусів щонайменше 30% від загальної вартості. Для районів та ОТГ це співвідношення становить 90% на 10%, тобто місцева влада має доплатити щонайменше 10% власних коштів. Найбільш пільгові умови для сіл (селищ),  що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – для них співвідношення становить 95% на 5%.

На органи місцевого самоврядування ці кошти розподілені за чіткими і прозорими критеріями – пропорційно до кількості учнів, які потребують підвезення.

«Окрім цього, 175 млн грн ми спрямовуємо на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Завдяки ним команди ІРЦ зможуть бути мобільнішими та надавати додаткові психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги дітям. Ця інвестиція розподілена між областями за кількість створених ІРЦ», – зазначила Лілія Гриневич.

Фото Олександри Буділки (з архіву FOTOmedia)

Поділитись