В Україні набирає обертів вирощування журавлини

Серед усіх ягід, які культивуються в Україні однією з найбільш недооцінених з точки зору промислового вирощування є журавлина. І це, враховуючи, що наша країна входить в десятку світових лідерів по її виробництву.

Як передає agronews.ua, за результатами 2016 року в Україні було зібрано лише 338 тонн журавлини, що приблизно в тисячу разів менше, ніж в США і в п’ятсот разів менше, ніж в Канаді. Навіть Білорусь і Латвія обігнали Україну по журавлині, хоча ще в 2013 році даної ягоди у нас було зібрано більш ніж в два рази більше — 800 тонн, пише pro-consulting.ua.

На думку фахівців, така нестабільність журавлинного врожаю викликана тим, що основну масу ягід в Україні збирають в дикій природі, а в країнах-лідерах її вирощують на сільськогосподарських плантаціях. Лісів стає все менше і, відповідно, скорочується валовий збір дикорослої журавлини, тоді як на відповідних ґрунтах її можна культивувати з використанням високопродуктивних сортів. Все більше фермерів оцінивши рентабельність такого виробництва розвивають даний напрям, у свою чергу площі під насадженням журавлини поступово зростають.

Згідно бізнес-плану, розробленого аналітиками Pro-Consulting, найбільш придатними регіонами для культивування ягоди в України є території Волинської, Житомирської та Тернопільської областей.

«Більше третини витрат при закладанні плантації площею 5 га припадуть на проведення посадкової кампанії та робіт з догляду за плантацією. На придбання обладнання для переробки ягід і їх фасування необхідно витрати чверть початкових вкладень», — свідчать розрахунки аналітиків.

В результаті — рентабельність продажів створеного господарства будуть перебувати на рівні 36,9%, при якому кожен долар доходу буде приносити майже 37 центів чистого прибутку.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...