В Україні може подешевшати мобільний зв’язок

Українців порадували чутками від мобільних операторів — уже зовсім скоро мобільний зв’язок може значно здешевшати.

Про це пишуть ЗМІ із посиланням на повідомлення Національної комісії регулювання сфери зв’язку та інформатизації.

У повідомленні йдеться, що в Україні вже з 1 січня 2019 року можуть перерахувати тарифи на мобільний зв’язок. Зараз Національна комісія регулювання сфери зв’язку та інформатизації підготувала рішення про зміни до Розрахункових такс. За задумом контрольного органу, це може зменшити тарифи для простих споживачів.

У відомстві впевнені, таке рішення спричинить зниження вартості абонплати для пересічних українців. Наразі документ проходить реєстрацію у Міністерстві юстиції України, але в разі прийняття — набуде чинності вже з січня 2019 року.

Експерт у сфері інформатизації Роман Химич не вірить у зменшення вартості тарифів для рядових абонентів. Річ у тім, що такса — лише невелика складова тарифу, яка не може стовітсотково впливати на його ціну.

«Традиційна проблема таких кроків — незрозуміла модель, на яку вони спираються. Є обгрунтована підозра, що її і немає, тому вона діє навмання. Незрозуміло, на чому грунтується їхнє очікування, що зниження вартості одного з елементів дзвінка на 20% викличе зниження тарифу. На сьогодні тариф 50-70 копійок, а якщо на фіксовані мережі — можливо 1,5 гривні. Розрахункові такси тут являють незначну частину ціни», — розповів експерт.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...