В Україні карають неплатників аліментів

В Україні карають неплатників аліментів

В Україні за перше півріччя 2019 року стягнули 3,2 млрд грн боргів зі сплати аліментів. У неплатників конфіскують майно, їх відправляють на примусові роботи, накладають адміністративні арешти і навіть позбавляють волі на певний строк.

За останні два роки українцям вдалося стягнути з аліментників понад 8 млрд гривень. Експерти кажуть, що закон, який зобов’язує батьків виплачувати аліменти на дитину, працює. Швидше за все, вплинуло посилення покарання за несплату аліментів, яке набуло чинності в 2018 році.

Наприклад, в поточному році в Києві державна виконавча служба арештувала у місцевого жителя яхту за невиплачені аліменти. Чоловік заборгував своєму синові близько 123 тис. гривень.
Крім того, за новим законом він повинен виплатити понад 60 000 штрафу (50% боргу) за несплату обов’язкових для дитини коштів. Арештовують і інше майно, якщо батько не платить законні аліменти. Наприклад, в 2018 році Мін’юст виставив на торги розкішний автомобіль Ferrari 456 GT за 2,15 млн гривень. Машину відняли у неплатника аліментів.

А в Кривому Розі чоловік розплатився за частину боргу єдиною 2-кімнатною квартирою. Карають порушників закону не тільки відбиранням майна. Буває, що у батьків просто нічого забирати. У такому випадку на неплатника чекають примусові роботи строком від 120 до 240 днів, залежно від суми боргу. Найчастіше їх забирають на громадські роботи міські комунальники для прибирання територій. Часто батько, щоб не платити аліменти, тікає за кордон. В цьому випадку, швидше за все, грошей дитина так і не отримає, пише bigmir.net.

Поділитись