Уряд спростив порядок надання житлових субсидій на час карантину

Спрощення порядку надання житлової субсидії та введення додаткової компенсації витрат на оплату комунальних послуг на час карантину.

До таких заходів вдалося український уряд на час карантину, передає «Юрліга».

Відповідну постанову про особливості надання житлових субсидій набула чинності 1 квітня.

Згідно з документом, під час карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, крім обставин, що виключають можливість надання житлової субсидії (переїзд родини або смерть самотнього особи).

Розрахунок житлових субсидій в цей період відбувається з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами, як централізоване водопостачання та водовідведення, постачання гарячої води, газу та електроенергії для побутових потреб (крім опалення) (соціальні нормативи, в межах яких надається субсидія на оплату ЖКП, встановлені постановою Кабінету Міністрів від 6 серпня 2014 року № 409).

Відстрочено введення з 1 травня 2020 року до першого числа місяця, наступного за місяцем закінчення карантину, мінімального обов’язкового платежу за спожиті послуги в розмірі 20% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.

Всім, хто отримував житлову субсидію в опалювальному періоді 2019/2020 років, субсидія на наступний період повинна бути призначена автоматично.

Крім того, уряд постановив призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої зарплати.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: