Українські шахтарі з міста Кривий Ріг страйкують під землею вже більше двох тижнів

Гірники два тижні сидять в шахтах і вимагають підвищити зарплати, поліпшення умов праці.

Представники підприємств на компроміс не йдуть. Від відчаю робітники звернулися з проханням про допомогу до Європарламенту.

Страйк почався в Кривому Розі 3 вересня. Першими відмовилися підніматися на поверхню гірники шахти «Жовтнева», пізніше до них приєдналися робітники шахт «Батьківщина», «Тернівська» та «Гвардійська». Спочатку в акції брали участь 400 робітників. Пізніше деякі повернулися додому через проблеми зі здоров’ям. В забої залишаються приблизно 195 осіб.

Робітники вимагають поліпшити умови праці, повернути пільги. Головна вимога — підвищити зарплати. «Оклади не переглядали з 2013 року. Деяким категоріям нараховують усього по 7-8 тис. гривень. Представники основних професій — гірські майстри, транспортники — отримують рази в два більше. Але це все одно мізер! Навіть охоронцям продуктових магазинів платять більше», — пояснює глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Шахтарі вимагають, щоб мінімальна зарплата становила тисячу доларів і вже від цієї суми налічували надбавки і коефіцієнти.

До страйкуючих спускалися представники Криворізького залізорудного комбінату, який управляє чотирма шахтами. Спілкувалися з шахтарями заступник міністра економіки Юлія Свириденко і депутат Ради Юрій Корявченков. Домовитися, однак, не вдалося. «Пропонують для основних спеціальностей підвищити зарплати на 10%, для інших — на 25%. Але шахтарі на це не згодні», — зазначає Волинець.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,