Після дозволу Україні бити далекобійними ракетами цілями ЗСУ можуть стати, в тому числі військові аеродроми.
Про це «Радіо Свобода» сказав капітан 1-го рангу запасу, ексзаступник начальника штабу ВМС ЗСУ України Андрій Риженко. «Я думаю, що це рішення довго дозрівало. Та після рекордної атаки (17 листопада, – ред.), коли було задіяно ворогом понад 200 засобів повітряного нападу, врешті-решт західні лідери на це погодилися», – сказав він.
За його словами, дозвіл бити відповідними ракетами по військових цілях на території РФ дає переваги Збройним силам України, які наразі не можуть цього робити, а росіяни цим користуються. Зокрема, з території РФ постійно завдаються удари по прикордонних регіонах України, у тому числі по Сумах та Харкову.
На думку Риженка, ракети ATACMS зараз будуть націлені на територію Російської Федерації – по ракетних установках, системам залпового вогню, скупченню ворога, яке там знаходиться. Експерт вважає, що ATACMS серйозно допоможуть ЗСУ стримувати противника в Курській області РФ, частину якої вони контролюють.
«Тому, що зараз ми такі ракети використовувати там (на Курщині, – ред.) не можемо. Крім того, це дозволить завдавати удари на південному сході. Відомо, що росіяни аеродроми, які були в межах дії ATACMS з експортною дальністю стрільби саме 185 миль (306 км), вже відвели за ці райони потенційного ураження», – сказав Риженко.
Він пояснив, що означає, коли аеродроми відсунуті на три сотні кілометрів від лінії фронту.
«Це зменшує операційні спроможності, особливо, вертольотів. Тому що їм доводиться 300 км летіти до лінії фронту та ще повернутися. Навіть не знаю, як для вертольотів ця проблема вирішується, тому що це серйозна дистанція. Це саме стосується складів, пунктів управління російських. Тому що зараз вони перебуватимуть під безпосереднім прицілом, та влучення такої ракети повністю знищує навіть підготовлені, заглиблені командні пункти», – наголосив Риженко.
Він додав, що дальність ракет Storm Shadow та SCALP складає 300 км, максимально можлива – 560. За словами фахівця, для їхнього запуску можуть бути застосовані, зокрема, літаки F-16, що теж надає Україні багато можливостей.
«Знов таки дальність боєприпасів буде сюрпризом для супротивника, але я думаю, що вона може бути більше ніж експортний варіант. Це серйозно може впливати на можливість противника, як з погляду його бойових підрозділів, так і логістиці… Єдине, що мене турбує, чесно кажучи, це чисельність ракет. Тому що було повідомлення – Великобританія не має достатньої кількості Storm Shadow, та вони дуже обережно їх передають (Україні, – ред.). Французи – теж небагато», – сказав Риженко.
Він пояснив, що у порівнянні з тим, що по Україні 17 листопада одночасно окупанти застосували понад 100 ракет «Калібр» та Х-101, кількість далекобійних ракет, які наша країна отримала від західних партнерів, – невелика:
«Але ми беремо тим, що б’ємо дуже точно та по дуже вразливих місцях противника. Це так звані центри тяжіння, від ураження яких противник дуже серйозно втрачає свою бойову потужність… Головне, щоб цих ракет було якомога більше».