Більше половини українців вважають, що Володимир Зеленський ефективніше на посаді глави держави, ніж його попередник Петро Порошенко.
Про це свідчать дані опитування соціологічної групи “Рейтинг”. “53% переконані, що президент Зеленський є більш ефективним в порівнянні з попереднім президентом Порошенком. 15% – протилежної думки”, – сказано в повідомленні соціологічної служби. При цьому зазначено, що понад 20% населення України вважають, що в країні зі зміною президента нічого не змінилося.
Порівняльні оцінки інших центральних органів влади менш оптимістичні. “34% вважають, що діюча Верховна рада є більш ефективною в порівнянні з минулим скликанням, 17% вважають її менш ефективною”, – свідчать результати опитування.
Близько третини респондентів змін в якості роботи парламенту не побачили. Ще більш критичне ставлення українців до нового уряду, очолюваному Олексієм Гончаруком. “Лише 27% переконані в більшій ефективності чинного уряду Олексія Гончарука в порівнянні з урядом Володимира Гройсмана, 30% вважають, що змін не відбулося, 19% вважають його гіршим за попередній кабінету міністрів”, – зазначає “Рейтинг”.
Дві третини опитаних вважають, що Зеленському потрібно близько трьох років, “щоб продемонструвати якісний і ефективний результат роботи”, швидких змін від нового глави держави очікують лише 8% респондентів, 17% зовсім не вірять в його успіх. Лідером електоральних симпатій, згідно з дослідженням, залишається партія “Слуга народу”, її підтримують майже 45% респондентів, 12,7% підтримують партію “Опозиційна платформа – За життя”, 9,6% – партію “Європейська солідарність”, 8,5% – партію “Батьківщина”, 4,4% – партію “Голос”.
Населення України вважає правильним, якщо з екс-президента країни Петра Порошенка Верховна рада зніме недоторканність. Такі підсумки опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
“Оцінюючи заяву лідера партії “Слуга народу” [Олександра] Корнієнко про те, що їх фракція підтримає зняття недоторканності з народного депутата, п’ятого президента України Петра Порошенка, якщо такий запит надійде до Верховної Ради, 74% опитаних в тій чи іншій мірі підтримали це рішення, 21% – не підтримали”, – сказано в повідомленні соціологічної служби.
Дослідження КМІС проводилося з 22 по 25 листопада на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. До вибірки не включалися території, які не підконтрольні Україні.
Фото Ройтерс.