Україна веде консультації щодо угоди про копалини із США

Україна веде консультації щодо угоди про копалини із США

Україна розпочала консультації щодо тексту угоди про корисні копалини, яку запропонували Сполучені Штати. Про це повідомив міністр закордонних справ Андрій Сибіга для Суспільного.

За його словами, Київ був готовий підписати раніше узгоджену рамкову угоду, але наразі отримав оновлений варіант документа. Уряд вже розпочав необхідні внутрішньодержавні процедури для його опрацювання.

Перший раунд переговорів уже відбувся. Українська сторона прагне досягти домовленостей, які відповідатимуть національним інтересам обох держав. Сибіга наголосив, що залучення великого американського бізнесу до розробки українських ресурсів може стати внеском у безпекову інфраструктуру країни.

Текст угоди передбачає, що американські компанії отримають пріоритетне право на всі майбутні інвестиції у сфері природних ресурсів України. Деякі джерела стверджують, що у новій версії документа США зробили «кілька кроків назад» у порівнянні з попереднім варіантом угоди.

Нардеп Ярослав Железняк, ознайомившись із текстом, заявив, що документ є невигідним для України. За його словами, угода передбачає створення органу управління фондом, де більшість представників матимуть право вето. Окрім того, документ поширюється не лише на видобуток рідкісноземельних металів, а й на українські нафту та газ.

Раніше екс-президент США Дональд Трамп заявив, що Володимир Зеленський нібито хоче відмовитися від угоди, і пригрозив “проблемами” у разі її непідписання. Сам Зеленський підтвердив отримання документа, але зазначив, що Україна не визнаватиме військову допомогу США борговим зобов’язанням, як це запропоновано в угоді. Також президент підкреслив, що угода не буде підписана, якщо її умови загрожуватимуть вступу України до ЄС.

Переговори тривають, і Україна прагне знайти компроміс, який відповідатиме її стратегічним інтересам.

Поділитись