Служба безпеки України запобігла теракту, який, за даними слідства, готували російські спецслужби.
Про це повідомили в СБУ.
Увечері 23 липня СБУ затримала жінку, яка намагалася закласти два саморобні вибухові пристрої в кафе в центрі Києва. Потужність СВП складала майже 1,5 кг у тротиловому еквіваленті. Вибух мав відбутися у час вечірнього піку, щоб спричинити максимальні жертви.
За даними слідства, жінку завербували представники спецслужб РФ. Вони переконали її, що вона виконує завдання української контррозвідки. З вибухівкою вона прибула до закладу, де її затримали «на гарячому».
Правоохоронці з’ясовують, як фігурантка отримала саморобні вибухові пристрої. Наразі вирішується питання про правову кваліфікацію її дій.
У СБУ наголосили, що не вербують людей телефоном і ніколи не доручають завдань, пов’язаних із незаконними діями.