Політична еліта України не раз втрачала шанси стабілізувати країну і забезпечити її незалежність від Росії, але завдяки партії президента Володимира Зеленського у влади з’явився новий шанс.
Про це йдеться в редакційному матеріалі The Washington Post. 21 липня розчаровані виборці замінили понад 60 відсотків українського парламенту, залишивши на узбіччі партії, які управляли урядом раніше. Перемогла партія Зеленського, укомплектована новими кандидатами: вона отримала абсолютну парламентську більшість і стала першою політичною силою, яка змогла домогтися такого результату з часів отримання Україною суверенітету в 1991 році.
The Washington Post зазначає, що Зеленський зможе перетворити свою країну і забезпечити її майбутнє, якщо використовує свій «безпрецедентний авторитет» для проведення давно назрілих правових, інституційних та економічних реформ. Але він повинен діяти швидко, підкреслює газета.
Видання виділяє кілька «позитивних сигналів», які продемонстрував Зеленський. Зокрема, він попросив парламент скасувати імунітет від судового переслідування для своїх членів, санкціонувати судове переслідування посадових осіб за хабарництво і схвалити заміну головного прокурора. За інформацією газети, масштаби корупційної проблеми на Україні «важко переоцінити»: олігархи регулярно впливають на політику уряду в своїх інтересах, судова система і прокуратура повні нечесних чиновників. Реформи, розроблені експертами і підтримувані Заходом і Міжнародним валютним фондом, неодноразово блокувалися.
«Зеленський може показати, що його уряд буде іншим, встановивши нових прокурорів, наполігши на судовій реформі, підтримавши антикорупційний суд і очистивши митну службу», – робить висновок газета.
Нагадаємо, за партію Зеленського «Слуга народу» віддали голоси 43,16 відсотка виборців. З урахуванням одномандатників вона може провести в однопалатний парламент України понад 225 депутатів (всього їх в парламенті 450).