У США розповіли про наслідки війни в Україні

Заступник держсекретаря США Венді Шерман заявила, що українська криза вже призвела до гострої нестачі продовольства і може спровокувати глобальну продовольчу кризу.

Про це повідомляє CNN.

Про наслідки української кризи Шерман говорила на засіданні ООН, присвяченому продовольчій безпеці.

Вона заявила, що доступ до портів України зараз заблокований, країна позбавлена ​​можливості експортувати зерно та близько 94 її кораблів із продовольством не можуть вийти у Середземне море.

За словами Шерман, Росія, яка заявляє, що санкції США та їхніх союзників призводять до зростання цін на продукти у всьому світі, ігнорує той факт, що українське зерно не можуть вивезти із країни.

Заступник держсекретаря послалася на оцінки експертів, згідно з якими продовольча безпека 13 мільйонів людей у ​​всьому світі може постраждати через українську кризу.

На Росію припадає 17 відсотків усіх постачань зерна у світі. А разом з Україною РФ виробляє третину пшениці, що вирощується у світі. Раніше російський уряд запровадив тимчасову заборону на експорт пшениці, ячменю та жита, який має тривати до 30 червня. Москва хоче використовувати цей захід для забезпечення внутрішнього попиту та запобігання стрибку цін.

За оцінкою ООН, 45 африканських бідних країн та багато найбідніших країн в інших регіонах світу імпортують зерно в основному з України та Росії. Через українську кризу ціни на продовольство можуть підскочити на 8-20 відсотків, побоюються експерти.

Глава Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеала заявляла, що українська криза може призвести до голодних бунтів у найбідніших країнах світу.

Україна також зазвичай постачає половину пшениці для Всесвітньої продовольчої програми, агентства ООН, яка забезпечує екстрені постачання країнам, які перебувають у стані конфлікту або переживають стихійні лиха.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,