У США наполягатимуть на зупинці вогню в Україні

У США наполягатимуть на зупинці вогню в Україні

США наполягатимуть на зупинці вогню в Україні і лише потім – докладніших переговорах про мир. А також на прямих переговорах Києва та Москви.

Про це в інтерв’ю газеті New York Post заявив представник Трампа Україною Келлог.

За його словами, президент США спочатку «хоче зупинити вбивства – просто зупинити їх – а потім уже виходити з цього» у майбутніх переговорах.

З посиланням на Келлога газета пише, що потрібно покласти край насильству, перш ніж починати переговори про складні питання мирного врегулювання, оскільки «з цієї війни не вийдеш, вбиваючи».

Нагадаємо, за даними Reuters, у Трампа хочуть, щоб в Україні до кінця року почалося перемир’я і відбулися вибори, після чого нова влада в Києві зможе укласти з Москвою довгострокову угоду.

В ВП таку ідею вже розкритикували. Але насправді Келлог її офіційно підтвердив.

Також раніше він уже кілька разів говорив про необхідність провести вибори в Україні, коли бої припиняться.

У тому ж інтерв’ю спецпредставник Трампа заявив, що обом сторонам доведеться піти на поступки.

«Чесно кажучи, обидві сторони у будь-яких переговорах мають поступатися; такий порядок речей у переговорах. І ось тут вам і потрібно з’ясувати, що прийнятно? Чи буде це прийнятно для всіх? Ні. Але ви спробуйте дотриматися цього балансу», — сказав він.

На думку Келлога, війна не закінчиться без прямих переговорів між Росією та Україною. На них може бути досягнуто згоди, «яка буде вигідна обом сторонам».

Келлог навів приклад ситуації з російсько-японської війною, де посередником виступив президент США Теодор Рузвельт, який отримав за врегулювання Нобелівську премію миру.

«Я повертаюся до Тедді Рузвельта і Портсмутського договору [який поклав кінець російсько-японській війні в 1905 році]. Царі Росії та Японії були готові вийти за двері, і Рузвельт, по суті, зібрав їх разом і сказав: «Ви обидва повинні трохи поступитися». , і війна припиняється», – додав Келлог.

Як важіль тиску на Росію, щоб схилити її на переговори та поступки, Келлог назвав посилення санкцій проти нафтового сектора РФ.

За його словами, нинішні санкції США проти Росії можна оцінити на три за шкалою від 1 до 10. Тобто дав зрозуміти, що їх можна ще істотно збільшити.

Поділитись