У районі річки Оскіл росіяни облаштовують механізовані мости

У районі річки Оскіл росіяни облаштовують механізовані мости

Плацдарм російських окупантів у Харківській області, в районі річки Оскіл, стає дедалі небезпечнішим і потребує залучення додаткових сил ЗСУ.

Про це в інтерв’ю «Фабрика новин» заявив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

«Сам по собі плацдарм на правому березі небезпечний… На цей напрямок уже треба перекидати серйозні ресурси. Це поки ще один там був плацдарм, можна було якось вирішити. А зараз вони вже там досить-таки серйозно зачепилися за правий берег, і складно буде їх так просто «скинути». Тобто, треба посилювати тиск», – сказав експерт.

За його словами, окупанти на річці Оскіл встановлюють механізовані мости, якими намагаються перебратися з технікою, щоб «закріпитися». Одну з таких переправ у районі селища Дворічна Сили оборони знищили днями.

«Росіяни взимку більшу частину техніки на правий берег у районі Дворічної перекинули по льоду. Зараз різними плавзасобами перебираються на правий берег, річка вузька в цьому районі. У принципі, там і на дошці можна переплисти, що росіяни і роблять. А ось техніку зараз на дошках сильно не перевезеш. Тому мехмости і вибудовують. Його вибудувати за добу можна, це абсолютно невелика проблема для росіян», – сказав експерт.

При цьому для ЗСУ знищення таких переправ стало «рутинною роботою». Як пояснив Світан, щойно окупанти якусь переправу налаштовують, Сила оборони її намагаються зруйнувати за допомогою артилерії або авіації, яка діє високоточними засобами ураження.

Поділитись