У листопаді на українців чекають нові тарифи на газ та зростання ціни іноземної валюти

У листопаді на українців чекають нові тарифи на газ та зростання ціни іноземної валюти

У листопаді 2019 року на українців чекає відразу декілька нововведень, в тому числі зростання курсу долара і нові тарифи на газ.

У листопаді в Україні суттєво здорожчає газ для промислових споживачів та повинна запрацювати нова митна служба, повідомляє ІА “Вчасно”, посилаючись на ICTV.

Тарифи та платежі

НАК Нафтогаз України з 1 листопада 2019 року підвищить тарифи на природний газ для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання. У порівнянні з цінами на жовтень 2019 року, у листопаді вони зростуть на 18,4−19,6%.

У залежності від обсягів закупівлі та умов оплати, Нафтогаз пропонує газ за ціною 5 861 — 6 463 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

З 1 листопада діятимуть тільки нові рахунки для сплати податків у зв’язку із запровадженням міжнародного стандарту номера банківського рахунка (IBAN). Нові рахунки для сплати податків та зборів можна знайти за посиланням.

Курс долара

За словами старшого аналітика Альпарі Вадима Іосуба, на початку листопада долар на міжбанку може торгуватися близько 25,2 грн, а готівковий долар у банках — близько 25−25,3 грн.

Після цього зростання іноземної валюти продовжиться. За прогнозом економіста Ігоря Гарбарука, до кінця 2019 року курс долара в обмінниках зросте до 27−27,5 грн/1 $.

Банки

У листопаді в Україні запрацюють валютні послаблення. З 5 листопада фізичні особи зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень за сумою.

Митниця

Оновлена Державна митна служба України запрацює у листопаді 2019 року.

Дороги

З листопада українські водії отримають можливість мати свої водійські права у смартфоні. Українці зможуть створювати власні е-посвідчення або е-технічні паспорти за допомогою мобільного додатку.

Рибальство

У багатьох областях України з 1 листопада 2019 року розпочинається осінньо-зимова заборона на вилов риби у зимувальних ямах. Триватиме він до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів у 2020 році.

Подорожі

В Україні 13 листопада запрацює безвіз із Домінікою. Кабмін затвердив угоду, що регламентує скасування короткострокових віз зі Співдружністю Домініки.

Поділитись