У Кремлі висловили власну позицію Росії щодо членства України в ЄС

Україна зараз навряд чи зможе вступити до Євросоюзу без згоди НАТО як «старшого партнера».

Таку думку висловив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв у своєму телеграм-каналі. Він констатував, що Україна хоче в ЄС «давно і щиро», а останнім часом захотіла туди «дужче за минуле».

«І все б нічого. Наша позиція українцям відома: якщо є таке бажання, вступайте, була б честь запропонована. І начебто європейці тепер теж дуже захотіли Україну. Тільки є одна заковика: досвід останніх років із Чорногорією та Македонією свідчить, що вхід до ЄС відбувається не інакше, як через НАТО», — зазначив Медведєв.

Він нагадав, що це взаємозалежні організації, а «європейською, політкоректно кажучи, партнери». При цьому, продовжив він, у НАТО «Вашингтон головний», а сам альянс у відносинах з ЄС — «старший партнер, більш зрілий, 1949 року народження, на відміну від ще юного, 30-річного Євросоюзу».

«Тому Брюсселем загалом теж командує Вашингтон, хоча Брюссель і не любить у цьому визнаватись. А тому питання: як вступити до ЄС без членства в НАТО? Без згоди старшого партнера та заходу до головного… альянсу. Відповіді немає. Сьогодні, виходить, ніяк «, — резюмував заступник глави Радбезу РФ.»

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,