Сотні мільярдів доларів резервів Банку Росії, які потрапили під санкції через війну в Україні, виявилися фантомом, який продовжує вислизати від західних чиновників.
Хоча з моменту рішення заморозити активи ЦБ РФ пройшов майже рік, майже 90% цих грошей досі не вдалося знайти, повідомляє Bloomberg з посиланням на укладання юридичної служби Євросоюзу.
З $258 млрд, які ЦБ тримав у Європі, згідно з власними звітами, виявлено та фактично заарештовано лише 33,8 млрд євро ($36,4 млрд).
Це ставить під сумнів можливість використання російських активів для відновлення України, попереджають юристи ЄС, які проводили легальну оцінку ситуації за дорученням Єврокомісії.
Про те, що ЄС досліджує можливості задіяти резерви ЦП для допомоги Києву, у четвер на прес-конференції повідомила голова ЄК Урсула фон дер Ляйєн.
Але спочатку владі ЄС потрібно розібратися з тим, де «зникли» $200 млрд, попереджають юристи. Вони рекомендують зобов’язати банки звітувати про те, які суми активів ЦБ РФ вони тримають.
У грудні про «зникнення» російських резервів повідомив Atlantic Council — аналітичний центр при НАТО, який спеціалізується на відносинах з Європою та Росією.
Сам ЦБ РФ прозвітував про те, що на 1 січня тримав у резервах $612,9 млрд. З цієї суми 15,7% було розміщено в Німеччині, 9,9% у Франції, 9,3% у Японії, 6,4% у США, 5,1% у Великій Британії, 2,7% у Канаді та 2,5% у Австралії. Разом: 51,6% активів мали перебувати в країнах, які ввели санкції.