Трамп відіграв вирішальну роль у укладанні угоди між Ізраїлем та ХАМАС, вважає британський журнал The Economist. Хоча за фактом це самі домовленості, які просувала адміністрація Байдена.
Але «Трамп, схоже, став фактором Х», оскільки «ясно дав зрозуміти ізраїльтянам, що не бажає входити в Білий дім, щоб керувати ще однією війною на Близькому Сході».
Побоюючись зіпсувати стосунки з Трампом, Нетаньяху швидше за все зможе подолати опір радикальних членів свого кабінету, який має затвердити угоду.
Ультраправі партії загрожують вийти з правлячої коаліції, якщо Ізраїль припинить війну проти ХАМАСу. Один із їхніх партійних лідерів і міністр нацбезпеки Ітамар Бен-Гвір уже назвав угоду «жахливою» і заявив, що вона «витрачає досягнення війни в Газі, яка коштувала багато крові нашим бійцям» (нагадаємо, по суті, Ізраїль так і не виконав завдання, яке він позначив як головну мету війни – знищення ХАМАС.
Тим не менш, «Нетаньяху пообіцяв Трампу угоду, і йому буде важко від неї ухилитися, як ізраїльський прем’єр часто робив у минулому», – йдеться у статті.
Видання нагадує, що Трамп використовував жорсткий похід при тиску на ізраїльського прем’єра. Так, представник обраного президента США приїхав до Нетаньяха в шабат і «грубо» заявив, що не чекатиме закінчення цього дня, щоб зустрітися з прем’єром.
Тому, як повідомляють джерела журналу, Нетаньяху готовий йти з угодою до кінця, навіть якщо це означатиме втрату більшості.
«Зараз на переговорах з ультраправими прем’єр-міністр наголошує, що другий етап угоди, що веде до повного виведення ізраїльських військ із сектору Газа та постійного припинення вогню, не є неминучим… Але Нетаньяху знає, що повернення до повномасштабних військових дій у Газі викличе гнів Трампа – президента, якому, на відміну від того, що йде, прем’єр-міністр боїться суперечити», – йдеться у статті.
Тепер Нетаньяху, можливо, готовий забезпечити угоду із саудитами, яка, як він сподівається, послабить Іран, припускає журнал. Він нагадує, що ця угода була зірвана війною у секторі Газа.