США скасували саміт Трампа і Путіна в Будапешті через непохитну позицію РФ щодо України – FT

США скасували саміт Трампа і Путіна в Будапешті через непохитну позицію РФ щодо України – FT

США скасували запланований саміт у Будапешті між американським президентом Дональдом Трампом і російським диктатором Путіним через непохитну позицію РФ з жорсткими вимогами щодо України.

Про це повідомляє Financial Times.

Рішення було прийнято після напруженої телефонної розмови між главами дипломатичних відомств США та РФ. Москва залишилася при своїх вимогах, зокрема називаючи умовою для припинення вогню зобов’язання для України поступитися більшою кількістю територій.

Через кілька днів після того, як Трамп і Путін домовилися зустрітися в столиці Угорщини, щоб обговорити шляхи завершення війни РФ проти України, російське Міністерство закордонних справ надіслало Вашингтону меморандум, у якому підкреслило давні вимоги Кремля для вирішення того, що Путін називає «першопричинами» свого вторгнення, зокрема, ці вимоги включають територіальні поступки, різке скорочення збройних сил України й гарантії, що країна ніколи не вступить до НАТО.

Зрештою США скасували саміт після телефонної розмови між міністром закордонних справ рф Сєргєєм Лавровим та американським держсекретарем Марко Рубіо. Після цієї розмови Рубіо повідомив Трампу, що Москва не виявляє готовності до переговорів. Трамп «не був вражений їхньою позицією», сказав один зі співрозмовників видання.

Поділитись