Швеція та Фінляндія відмовилися від референдумів щодо вступу до НАТО

Проведення референдуму щодо членства Швеції та Фінляндії в НАТО не планується.

Про це з посиланням на уряди цих двох країн пишуть ЗМІ.

Нейтральна Фінляндія готується подати заявку на членство в НАТО. Планується, що парламентські слухання щодо цього відбудуться після 17 квітня, а саме рішення про подання заявки може бути прийняте вже в першій половині травня.

Експерти зазначають, що у питанні можливого приєднання до НАТО Фінляндії та Швеції доведеться діяти спільно, оскільки військова співпраця між цими країнами є дуже тісною.

При цьому в уряді Швеції повідомили, що референдум про членство в НАТО не заплановано, оскільки позицію мешканців країни представлено у місцевих газетах.

Зокрема, у проведеному виданням SvD у березні опитуванні, 46% шведів виступили за членство в НАТО, 30% – проти, а решта – не визначилися.

Уряд Фінляндії також прийняв рішення не проводити референдум щодо вступу до Північноатлантичного альянсу. Президент країни Саулі Ніїністе, який раніше виступав за голосування, заявив на початку квітня, що зараз цього немає потреби.

За даними опитування газети Helsingin Sanomat від 31 березня, за членство в НАТО виступило 61% населення.

Фінляндії та Швеції заговорили про можливість відмови від багаторічного нейтралітету та вступ до Північноатлантичного альянсу після початку військової спецоперації Росії в Україні. За словами глави НАТО Йєнса Столтенберга, це рішення цих двох держав схвалять усі 30 країн-союзників.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,