Розслідувач вибуху у порту Бейрута відмовився постати перед генпрокурором

Розслідувач вибуху у порту Бейрута відмовився постати перед генпрокурором

Суддя Тарек Бітар, який очолює слідчу комісію у справі про вибух у порту Бейрута, заявив, що не постане перед генпрокурором країни в рамках засідання, яке було призначено на четвер.

Про це він повідомив у розмові з телеканалом Al Jazeera.

“Я не стану перед генеральним прокурором на засіданні, яке призначене на сьогодні [четвер], оскільки всі рішення, ухвалені ним, суперечать законам, – заявив Бітар. – Я продовжую своє розслідування вибуху в порту Бейрута і в його рамках намагаюся оперувати нормами права” .

Бітар також зазначив, що винесе обвинувальний вирок у справі про вибух, щойно завершить підготовку документа.

Вранці в четвер телеканал повідомив, що перед Палацом правосуддя в центрі столиці Лівану почали збиратися родичі жертв вибуху, а також депутати ліванського парламенту, які хотіли висловити солідарність зі слідством у справі про вибух і з самим Бітаром, проти якого в середу було подано судовий позов щодо звинуваченню у перевищенні посадових повноважень та вчиненні протиправних дій. Ініціатором позову став генеральний прокурор Лівану Гасан Увейдат, перше слухання мало відбутися у четвер.

Протест проти рішення прокурора переріс у зіткнення з силами безпеки після того, як мітингувальники спробували увірватися на територію Палацу правосуддя. За даними телеканалу Al Hadath, військові стягують підкріплення до центру Бейрута, внаслідок сутичок є постраждалі.

Зі свого боку Увейдат заявив у четвер, що передав справу Бітара у відділ судових інспекцій, і закликав Генпрокуратуру та Касаційний суд не ухвалювати жодних рішень, винесених Бітаром.

Поділитись