Росія заплатить держборг за схемою оплати російського газу в рублях

Росія проводитиме розрахунки з власниками російських єврооблігацій за допомогою механізму, аналогічного до схеми оплати російського газу в рублях.

Для цього іноземним інвесторам потрібно буде відкрити валютні та карбованцеві рахунки в російському банку, пише в  газета «Відомості» з посиланням на міністра фінансів РФ Антона Силуанова.

«Як відбувається платіж за газ у рублях: нам зараховують валюту, тут вона за дорученням [покупця газу] змінюється на рублі і таким чином відбувається розрахунок. Механізм розрахунків з євробондів діятиме таким же чином, тільки в інший бік», — розповів Силуанов.

Міністр фінансів уточнив, що за допомогою цього механізму можна буде проводити платежі, минаючи західну розрахункову інфраструктуру. Платежі проводитимуться через Національний розрахунковий депозитарій (НРД).

Раніше Силуанов заявляв, що Росія до червневої виплати за зовнішнім боргом готує механізм, що дозволяє виплати в рублях, і продовжуватиме зберігати імідж надійного позичальника, незважаючи на обмеження Заходу щодо виплат держборгу РФ.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,