Росія «на договірній основі гарантувала собі» право створення військових баз в шести державах Африки – Центральноафриканській республіці, Єгипті, Еритреї, Мадагаскарі, Мозамбіку і Судані, йдеться в конфіденційному документі міністерства закордонних справ Німеччини, який потрапив у розпорядження ЗМІ.
«Важливим аспектом просування Росії в Африці є військова співпраця з режимами, деякі з яких є диктаторськими. За інформацією МЗС, «з 2015 року Росія уклала угоди про військову співпрацю з 21 країною», – пише Bild з посиланням на конфіденціальний документ МЗС Німеччини, в якому зазначається, що перш «таких країн на всьому континенті було лише чотири».
У документі також наголошується, що Кремль “на договірній основі гарантував собі право створення військових баз в шести державах. Ними є Центральноафриканська республіка, Єгипет, Еритрея, Мадагаскар, Мозамбік і Судан”, пише InoPressa.
«Крім того, російська армія частково таємно, частково офіційно займається навчанням солдат відповідних країн. Так, в Центральноафриканській Республіці діють 180 інструкторів російської армії. В іншій частині документа йдеться: «Приблизно 20 малійских солдат щорічно проходять навчання в Росії». … При цьому в багатьох країнах задіюється і бере участь в підготовці до довгострокового дислокації не тільки офіційна армія Росії. Перш за все, ставка робиться на приватні армії, наприклад, «Групу Вагнера», – зазначає видання.
У документі також наголошується, що «з часткою ринку 37,6% Росія є найважливішим постачальником зброї для африканського континенту». За нею йдуть США (16%), Франція (14%) і Китай (9%).
Аналітики німецького уряду дійшли висновку, що Росія може дати Африці “гарантії безпеки проти кольорових революцій”, а “доброзичливо налаштовані до Росії держави можуть сприяти тому, що Росія зможе зміцнити свою роль, наприклад, в ООН, отримуючи від Африки підтримку своєї політики”.
У минулому році президент Володимир Путін заявив, що Росія постарається трансформувати відносини з країнами Африки на політичному рівні в певні економічні проекти. Він також заявив, що меморандум між Євразійським економічним союзом і комісією Африканського союзу задасть орієнтири, які дозволять реалізувати значущі спільні проекти та ініціативи в різних сферах.