Росія не має нових територіальних досягнень та затягує війну в Україні

Не маючи нових територіальних здобутків, російська армія затягує війну в Україні для відновлення та поповнення сил.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Російські збройні сили продовжують повернення оперативною паузою і провели обмежені наземні атаки в Донецькій області.

Як раніше зазначав ISW, кінець російської оперативної паузи навряд чи призведе до нової масової хвилі наземних штурмів за декількома напрямками, незважаючи на публічний наказ міністра оборони Росії Сергія Шойгу саме про це.

Російські війська воліють просування навколо Сіверська та Бахмута, утримуючи оборонні позиції на північ від Харкова та вздовж Південного напрямку.

Крім того, російські війська продовжували створювати умови для відновлення наступу на Слов’янськ, обстрілювали населені пункти вздовж Ізюмсько-Слов’янського спрямування та завдавали інших артилерійських, ракетних та авіаційних ударів по всій території України.

Міністерство оборони Росії 17 липня, зокрема, не заявило про нові територіальні досягнення.

ISW продовжує прогнозувати, що кінець оперативної паузи характеризуватиметься коливанням та деяким відновленням наземних наступальних дій.

Ключові висновки аналітиків ISW:

Російські війська продовжили очікуване повернення з оперативної паузи та не зробили жодних підтверджених територіальних досягнень 17 липня.

Росіяни продовжували обмежені наземні наступи навколо Сіверська, Бахмута та Донецька, а також обстрілювали цивільну та військову інфраструктуру по всьому Донбасу.

Російські війська зосередилися на обороні на північ від Харкова і вздовж Південного напрямку.
Ймовірно, Кремль встановлює довгострокові умови для зусиль формування сили в очікуванні затяжних бойових дій в Україні.

Російська влада, ймовірно, використовує загрозу партизанській діяльності, щоб виправдати жорсткіший громадський контроль на окупованих територіях.

Інститут із посиланням на дані ГУР повідомляє, що «Кремль, ймовірно, вживає довгострокових заходів щодо відновлення збройних сил, які дозволять йому поповнити сильну поразку російської армії та/або підтримувати тривалу війну в Україні».

Як підтвердження цього, ISW пише, що Національний рух кадетів російської молодої армії відкрив 500 нових класів та 1000 молодших армійських класів у Білгороді та прикордонному районі Білгородської області.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: ,