Після закінчення війни проти України росії знадобитися 6-10 років для відновлення своїх збройних сил. НАТО варто посилити здатність стримування загроз.
Про це повідомляє Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP).
Аналітики зауважують, що росія з її імперськими амбіціями становить найбільшу і найнагальнішу загрозу для країн НАТО.
Агресор досі може готувати близько 280 тисяч призовників на рік, попри санкції, експортує і збільшує обсяги виробництва певних видів озброєнь, а доходи від продажу нафти і газу продовжують наповнювати російський бюджет.
НАТО не може впливати на те, чи захоче рф розв’язати нову війну. Але може — на власну здатність до стримування і оборони.
«Час, необхідний рф для відновлення своїх збройних сил, визначає потребу Альянсу діяти швидко і він повинен бути здатним відбити російський напад за шість років. (…) Щоб запобігти можливій війні, вікно можливостей для Москви не повинно відкритися», — вважають аналітики.
На думку експертів, НАТО має ефективно розпорядитися часом, що залишився до завершення інтенсивних бойових дій в Україні:
🔹посилити підтримку Києва, щоб ЗСУ мали шанс завдати поразки рф на українській території, одночасно дбаючи про баланс між підтримкою України і посиленням власної боєздатності;
🔹негайно почати працювати з Україною над плануванням і реалізацією довгострокової інтеграції країни в західну систему оборони і озброєнь, зокрема, у контексті руху України у ЄС і НАТО;
🔹встановити більш збалансовані відносини зі США та докласти більше зусиль для розширення власних військових можливостей;
🔹посилити торгівельні санкції проти росії, щоб завадити розвитку російського ВПК.