РФ відроджує училище для пілотів Ту-95МС

РФ відроджує училище для пілотів Ту-95МС

Росіяни створюють мережу «військово-навчальних центрів», намагаючись реформувати і централізувати систему військових кафедр у цивільних вишах. Таким чином вони розширюють систему освіти і для «мобілізаційного», і для «кадрового» компонента своєї армії.

Про це пише Defense Express із посиланням на публікацію американського аналітичного центру Jamestown Foundation.

Зокрема, як зазначається, РФ планує відродити ліквідовані у 2000-х роках військові училища, зокрема Ульяновське льотне училище дальньої авіації. Судячи з усього, воно готуватиме пілотів стратегічної авіації, тих самих бомбардувальників Ту-95МС, які РФ більше не виробляє.

«Окремо впадає в очі історія саме про створення нового училища для стратегічної авіації як роду військ ЗС РФ, який, м’яко кажучи, не отримує кількісного та якісного посилення новою авіатехнікою», – йдеться в статті.

Вказується, що загалом РФ намагається створити собі перевагу над цивілізованим світом, зокрема й за рахунок системи військової освіти:

«Можна зробити висновок про те, що Росія рухається за сценарієм кількісного нарощування свого війська з паралельною ставкою на далекобійне ракетне озброєння та елементи «ядерної тріади» як засобу психологічного тиску на Захід».

Також наголошується, що станом на 2021 рік у РФ було 109 «військово-навчальних центрів», а у 2024-му – вже 137, у яких сумарно навчалося 60 тисяч осіб.

«Проблема в тому, що країни Заходу не мають настільки розгорнутої системи військової освіти, як раш***ські «військово-навчальні центри». Аналогічну за характером програму можна побачити хіба що в Польщі, там така система називається Legia Akademicka. Однак її масштаби незрівнянно менші порівняно з росіянами – станом на початок 2022 року за такою системою пройшли навчання всього лише 15 тисяч студентів», – ідеться у статті.

Поділитись