Пристайко заявив про швидкий обмін ув’язненими “всіх на всіх”

Пристайко заявив про швидкий обмін ув’язненими “всіх на всіх”

Робота по підготовці до обміну утримуваних осіб між Україною та Російською Федерацією і Україною йде цілодобово.

Про це напередодні заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на одному з телеканалів.

“Ця паралельна робота проходить по звільненню “всіх на всіх”. Це був завжди складний процес, тому що обмін передбачає, що ми знаємо списки, ми погоджуємося на ці списки … Спеціальні групи людей працюють кожен божий день – і вночі, і вдень для того, щоб узгодити і зрушити з місця цей дуже складний, знову-таки, ментально несправедливий процес. Але ми плануємо звільнити найближчим часом наших хлопців”, – сказав Пристайко.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков допустив можливість ще одного обміну ув’язненими з Україною. Пєсков сказав, що ніхто “апріорі можливість і доцільність такого процесу не виключає”, тому це “питання двосторонніх контактів”. Він зазначив, що це вимагатиме дуже «копіткої і напевно розтягнутої за часом роботи».

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Москва і Київ готуються до нового етапу обміну ув’язненими — на даний момент сторони готують списки утримуваних осіб.

Про новий етап обміну стали говорити 9 вересня. Тоді помічник Зеленського Андрій Єрмак повідомив, що той дав своїй команді відповідне доручення. Крім того, зі схожою заявою виступала уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Обмін в’язнями між РФ і Україною відбувся 7 вересня. Літак спеціального льотного загону «Росія» з росіянами на борту приземлився в Москві. Приблизно в той же час в аеропорту Бориспіль приземлився літак з українськими в’язнями. Обмін відбувся за формулою «35 на 35».

Поділитись