Правлячі сили Австрії хочуть повторити стратегію Франції та Німеччини, щоб не допустити до влади ульраправих, які перемогли на виборах.
Про це пише агентство Bloomberg.
У країні вчора на парламентських виборах уперше перемогу здобула «Партія Свободи», яка виступає проти мігрантів та військової допомоги Україні.
Але її результат у 29% не дозволяє сформувати уряд – для цього потрібно 50% голосів. Традиційні політичні сили Австрії вже пообіцяли не вступати до коаліції із «Партією Свободи».
Тепер вони почнуть коаліційні переговори «за прикладом Німеччини і Франції», де несистемні сили, які перемогли, так і не отримали мандату на створення урядів.
В Австрії об’єднати зусилля можуть партії, які посіли друге та третє місця — консервативна «Народна партія» канцлера Карла Нехаммера та соціал-демократи.
Але такий підхід може дати ще більше очок правої партії. Її лідер Герберг Кікль, хоч і не вплине на уряд, зможе, перебуваючи в опозиції, стверджувати, що «коаліція сформована з тих, хто програв» і «небезпідставно робити ставку на її дисфункцію та непопулярність, сподіваючись, що це зміцнить Партію свободи перед наступними виборами».
При цьому видання нагадує, що в історії Австрії був приклад, коли Народна партія увійшла до коаліції із Партією Свобода. Сталося це у 2017 році, коли прем’єром став представник народників Себастьян Курц.
Втім, нинішній лідер Народної партії та чинний канцлер Карл Нехаммер уже заявив, що зараз його політсила зі «Свободою» коаліцію не створюватиме.