Пєсков заявив про загрозу територіальних суперечок із НАТО через Україну

Потенційний вступ України до НАТО міг би призвести до територіальної суперечки Росії з державою, що входить до альянсу.

Про це заявив журналістам речник президента РФ Дмитро Пєсков.

«У нас немає територіальних суперечок ні з Фінляндією, ні зі Швецією, у той час як Україна потенційно могла стати членом НАТО, і тоді в Росії виникла б територіальна суперечка з державою, яка бере участь в альянсі», — цитує його ТАРС.

Відповідаючи на питання щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, Пєсков зазначив, що вступ Фінляндії та Швеції до НАТО не зміцнить архітектуру безпеки в Європі. За його словами, Москва ретельно відстежує це питання. «Є привід для глибокого аналізу можливих наслідків. Ми не думаємо, а точніше, не переконані, що вступ Фінляндії та Швеції до НАТО якимось чином зміцнить, удосконалить архітектуру безпеки на нашому континенті», — зазначив Пєсков.

«Це питання серйозне, це питання, яке викликає наше занепокоєння, і ми будемо дуже уважно стежити, які будуть наслідки вступу Фінляндії та Швеції до НАТО у прикладному плані з точки зору нашої безпеки, яка має бути забезпечена абсолютно безумовно», — підкреслив представник Кремля.

Пєсков звернув увагу, що Москва «ретельно фіксує» заяви влади Швеції про те, що ця країна не має наміру у разі вступу до альянсу розміщувати на своїй території іноземні військові бази та системи озброєнь. «Ми дуже уважно дивимося і, звичайно, аналізуємо ситуацію стосовно перспектив безпеки нашої країни», — додав він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,