Переговори у Стамбулі є спробою Путіна не укладати справжню угоду про мир

Переговори у Стамбулі є спробою Путіна не укладати справжню угоду про мир

Переговори між українською та російською делегаціями, заплановані на 2 червня у Стамбулі, є черговою спробою Росії не укладати справжньої угоди про мир.

Про це на Чорноморському безпековому форумі в Одесі заявив колишній надзвичайний та повноважний посол України у США Валерій Чалий.

Водночас, за його словами, росіяни імітують переговори, аби затягнути час та продовжити терор українців.

Дипломат додав, що Україні та країнам-союзникам не варто довіряти Кремлю, бо наразі глава РФ Володимир Путін робить все можливе, щоб симулювати переговори.

«Післязавтра заплановані перемовини, і я вважаю, що це спроба Росії не укладати справжню угоду… Я працював з росіянами доволі довго, доволі тривалий час у 1990-х роках. Неодноразово бачився з Путіним під час певних делегацій, і можу сказати – не довіряйте росіянам. Ми не матимемо сталого миру, бо, коли ми говоримо про припинення вогню, навіть в таких випадках Росія надає великий список своїх очікувань та вимог. І там завжди є спекуляції», – сказав Чалий.

Для прикладу він навів заяви Москви щодо російськомовних громадян України, зокрема жителів Одеси, які нібито потребують її захисту та нібито хочуть жити в РФ. Насправді це не відповідає дійсності, та є лише черговою маніпуляцією з боку Кремля.

«Це просто чергова спроба імітації чи симуляції перемовин. І Україна також має, навіть повинна, брати в цьому участь, щоб не дати жодного шансу для Путіна показати, ніби Зеленський не хоче миру»,  –  підкреслив Чалий.

 На його думку, у наступні тижні, коли зустрічатимуться представники Києва та Москви, зменшення вогню з боку ворога не буде – росіяни продовжать атакувати як Сили оборони, так й бомбардувати цивільних українців.

За словами дипломата, Україна потребує допомоги союзників «не завтра», а прямо зараз. Бо, якщо окупаційну армію Кремля не зупинити, війна триватиме, й згодом РФ почне вторгнення в інші країни.

Поділитись