Окупанти планували тримати Харків на вогневому контролі артилерії

Окупанти планували тримати Харків на вогневому контролі артилерії

росіяни планували взяти Харків у напівоточення та тримати місто на вогневому контролі артилерії. Їхнім планам завадила швидко перерозподілена 92-га бригада ЗСУ.

Про це повідомляє The Economist.

Згідно з планами, росіяни визначили два напрямки атаки. Удар на західній осі мав на меті протягом 72 годин вивести російські війська на відстань, що дозволяє гатити по Харкову з артилерії. На східному вовчанському напрямку російський план полягав у тому, щоб дійти до міста Печеніги. Їх зупинила швидко перерозподілена група з елітної 92-ї бригади. Проте багато військових розлючені тим, що росія змогла просунутися так швидко.

«Їм просто дозволили пройти… Ми через екрани спостерігали, як вони [росіяни] прорізали прикордонний паркан близько 23:00 9 травня, і я сказав своїм людям спостерігати, як вони підірвуться на мінах. Вибухів не було, вони просто йшли далі», — скаржиться Денис Ярославський, офіцер спецпідрозділу.

The Economist зазначає, що операція росіян була запланована на 15-16 травня, але її перенесли майже на тиждень з невідомих причин, а говорити про їх кінцеві цілі ще зарано. Також 17 травня очільник Кремля владімір путін заявив, що його єдиним наміром було створення буферної зони між Україною та Бєлгородом. При цьому росія, за його словами, наразі не має плану захоплювати Харків. Але це, можливо, відображає реалії, що розвиваються на полі бою, а не початкові наміри.

Поділитись