Бум рослинного палива став основною причиною зростання цін на практично всі продовольчі товари в світі.
Про це пише агентство Bloomberg. Виробництвом рослинної олії по всьому світу стали активно займатися великі енергетичні компанії.
У зв’язку з цим, пише агентство, виник різкий попит на боби, кукурудзу та інші культури з боку виробників біопалива. Це внесло відчутний внесок в зростання цін на продукти харчування.
Відзначається, що їжа може стати ще дорожче у всіх країнах світу. На це впливають програми по боротьбі зі зміною клімату.
У той час, як енергетичні компанії нарощують обсяги палива, одержуваного від переробки рослинних і тваринних жирів, зернових, бобових, цукру, ціни на продовольчих біржах ростуть з небувалою швидкістю. Зокрема, високий попит на соєву та пальмову олії і кукурудзу “наростили цінник” на ці товари вдвічі за рік. Цукор подорожчав в ціні наполовину. Ціни на продовольство – від кормів для тварин до шоколаду – злетіли до рекордного за останні 7 років рівня.
Як приклад агентство наводить трансформацію нафтопереробного підприємства в “зелене”. Завод в Сан-Франциско (США) енергокомпанії Phillips 66, який за останній рік став одним з найбільших підприємств в країні з виробництва поновлюваного палива.
Як пише американський банк JPMorgan Chase, до кінця 2024 року виробництво відновлюваної дизельного палива в США збільшиться майже в 6 разів. Це тільки посилить дефіцит продовольства і безробіття в усьому світі.