Прискорена модернізація збройних сил Росії сигналізує про зростання військової загрози з боку Москви, що має спонукати НАТО зайнятися серйозним зміцненням оборонного потенціалу в Східній Європі.
Такою думкою поділився віце-президент Інституту Лексінгтона в штаті Вірджинія і колишній співробітник Пентагону Деніел Гурі на порталі 19fortyfive.
За його словами, вдосконалення досвіду швидкого розгортання військ уздовж західного кордону дозволяє Росії провести швидкі атаки в будь-якій точці від Прибалтики до Чорного моря.
Занепокоєння також викликає масштабне розміщення техніки на цьому напрямку, зазначив експерт.
“Москва робить” загальнодержавне “наступ на альянс”, – стверджує він.
Так, нещодавно Росія оголосила про створення двадцяти нових військових підрозділів в західній частині країни, а вже на наступному тижні пройдуть спільні військові навчання з Білоруссю, які, як підкреслює автор, нічим не відрізняються від реального розгортання сил для наступу на Україну, Польщу і країни Балтії.
Спеціаліст робить висновок, що з нинішнім російським військовим потенціалом НАТО може не вистачити часу мобілізувати і відправити свої війська для захисту східного флангу.
У зв’язку з цим він посилається на статтю фахівців з Центру аналізу європейської політики (CEPA), які пропонують чотири кроки для проведення більш послідовної політики в цьому регіоні.
Перш за все НАТО необхідно визнати стратегічне значення Чорноморського регіону, підвищити ситуаційну обізнаність і готовність зробити швидкі політичні та військові кроки у відповідь на можливі провокації, а також надавати підтримку партнерам організації в регіоні, а саме, Україні та Грузії, “при одночасному збільшенні інвестицій в їх економічний розвиток”.
Особлива увага приділяється Польщі, яка, на думку авторів, являє ключове значення для посилення оборони НАТО в Східній Європі. Таким чином, вони пропонують забезпечити постійну військову присутність сил США в цій країні для протидії російську загрозу.