Національний банк звинуватив Коломойського в тиску з метою дискредитації регулятора

Національний банк України звинуватив колишнього співвласника націоналізованого Приватбанку, олігарха Ігоря Коломойського в тиску з метою дискредитації регулятора, а також проведених реформ в банківському секторі України. Про це сказано в заяві правління НБУ.

«Ми вважаємо, що це тиск на Національний банк здійснює олігарх і екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський, який заборгував державі $ 5,5 млрд, виведених з Приватбанку до націоналізації», — сказано в заяві.

Протягом декількох тижнів у будівлі НБУ проходять регулярні мітинги з вимогою звільнення керівництва регулятора, а також встановлення «справедливого курсу» національної валюти. Учасниками пікету є співробітники металургійних і феросплавних підприємств, що належать, за даними ЗМІ, Коломойському. В НБУ назвали ці мітинги проплаченими, а критичні статті про регулятора в ЗМІ наклепницькими. «Мета атаки — створити керований інформаційний хаос, щоб дискредитувати НБУ і реформу по очищенню банківського сектора, змінити керівництво і в майбутньому вдатися до ручного управління НБУ», — сказано в заяві.

Крім того, вважає регулятор, ця ситуація спрямована на ухилення від відповідальності і необхідності повертати державі виведені з Приватбанку кошти, а також перешкоджати співпраці України з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними структурами. НБУ також звинуватив в «атаці» на себе депутата Верховної ради від фракції «Слуга народу» Олександра Дубинського. Регулятор підкреслив, що депутат є фігурантом антикорупційних розслідувань, а також назвала його «рупором Коломойського», пославшись на ЗМІ.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...