На Миколаївщині вбивця пенсіонера торгується за кожну копійку моральної компенсації

Судове розслідування ДТП затягнулось на кілька років.

Через три роки, рівно день у день, Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду розглянув апеляцію захисту одесита Станіслава Надеева, який 5 серпня 2018 року на перетині вулиць Лиману і Миколаївській дороги збив на смерть  73-річного Василя Подус.   

Захист підсудного намагався оскаржити 5-річний термін позбавлення волі, до якого засудили Станіслава Надеева. А також хотіли знизити суму морального збитку, яку винний водій повинен виплатити родині загиблого пенсіонера. 

Постраждалі зажадали від винного 2 мільйони гривень моральної компенсації, але суд першої інстанції задовольнив позов лише частково — 1 мільйон гривень. Зниження суми збитку вдвічі не влаштувала водія-вбивцю, і він подав касацію, бажаючи максимально знизити суму.

Захист Надеева, не звертаючись до Апеляційного суду, відразу зверну в касаційну інстанцію. Причому двічі: перший раз касаційна інстанція розглянула ці вимоги і відмовила в їх задоволенні. Потім захисник вдруге подав касаційну скаргу. І касаційний суд частково задовольнив скаргу в тій частині, яка стосується виплати моральної компенсації.

Касаційний кримінальний суд в складі Верховного суду ухвалив залишити вирок у вигляді 5-річного терміну позбавлення волі для Станіслава Надеева без змін. А цивільний позов від потерпілих відправити назад, до суду першої інстанції для розгляду його заново. Що означає повторний збір доказів (через три роки після ДТП), а також продовження страждань для близьких загиблого.

Таким чином, судовий процес з цілком очевидним ДТП, де камери відеоспостереження чітко записали сам момент аварії, триває вже більше трьох років.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,