Європейські миротворці сили, які можуть зайти в Україну після завершення війни, стануть частиною довгострокової стратегії безпеки і залишаться тут «на десятиліття».
Про це в ефірі «Ми-Україна» заявив політолог-міжнародник, експерт аналітичного центру «Об’єднана Україна» Дмитро Левусь.
«Важливо сприймати цю місію як частину великої політики. Бо є український План перемоги, в якому йдеться що Сили оборони також є частиною цієї спільної європейської безпеки і оборони, наприклад, що українські військові частини можуть замінити в Європі американські. Своєю чергою, ми зараз говоримо про після закінчення війни. Зараз говоримо про те, що європейські війська можуть надавати нам підтримку. Чому? – Тому що, по-перше – вони десь посилюють Україну, другий момент – Росія не є настільки потужною, що одночасно воювати з усією Європою, сама присутність вже сама по собі є певною гарантією безпеки», – зазначив він.
Левусь додав, що конкретні часові рамки потенційного перебування європейських військ в Україні наразі визначити складно, оскільки невідомо, коли закінчиться війна.
«Щодо того, які це можуть бути часові проміжки, чи як це має виглядати – як на мене, наразі трохи зарано говорити, бо все ж таки війна, яка невідомо коли закінчиться, бо немає ніяких тенденцій, що Росія її закінчуватиме. Я гадаю, що у разі, коли ми вже переможемо і коли ось ця спільна система безпеки і оборони буде побудована, то це триватиме не один-два роки, це така політика, яка буде вибудовуватись на десятиліття. Враховуючи те, що кордон дуже протяжний з РФ, то природно, що це не символічні сили у вигляді двох рот мають бути», – наголосив експерт.