Марк Еспер подав до суду на Пентагон через заборону публікації його мемуарів

Колишній міністр оборони США Марк Еспер подав до суду на Пентагон через заборону публікації частини його мемуарів, в якій йдеться про його роботу в адміністрації президента Дональда Трампа.

Про це повідомила газета New York Times. Еспер має намір у травні 2022 року випустити книгу «Священна клятва», яку він назвав «повною та неприкрашеною історією нашої нації».

«Істотний фрагмент тексту вилучається із публікації <…> під приводом секретності. Вилучений текст необхідний для викладу важливих історій, які торкаються рукопису», — зазначається в позові Еспера.

Екс-глава Пентагону звинуватив адміністрацію Джо Байдена в утиску своїх конституційних прав, які захищає перша поправка, що гарантує свободу слова.

Сам Еспер вважає звернення до суду єдиним способом «цілком донести свою історію до американського народу».

Дональд Трамп відправив у відставку Марка Еспера з посади міністра оборони США 9 листопада 2020 після того, як попередні результати голосування на президентських виборах показали перемогу демократа Байдена. Еспер обіймав цю посаду з липня 2018 року.

Еспер — кадровий військовий, закінчив військову академію у Вест-Пойнті, пізніше навчався у Гарварді та Університеті Джорджа Вашингтона. Він брав участь у першій війні у Перській затоці у 1990–1991 роках. Загалом він 10 років віддав військовій службі та ще більший термін провів у лавах Національної гвардії та резерві збройних сил.

Пізніше Еспер зайнявся політикою і бізнесом — попрацював у консервативному аналітичному центрі Heritage Foundation, був помічником сенатора Фреда Томпсона, який балотувався в президенти, працював деякий час в Американській торговій палаті.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,