Команда Трампа ще не визначила стратегію щодо України

Команда Трампа ще не визначила стратегію щодо України

Поки обраний президент США Дональд Трамп готується до вступу на посаду, Україна щосили намагається його «зачарувати» і показати йому, що угода з Росією обійдеться Америці дорого в довгостроковій перспективі.

Як пише The Times, за законом, відомим як Акт Логана, майбутні адміністрації не можуть вести політику з іноземними партнерами. Однак серед українських чиновників побутує думка, що команда Трампа все ще перебуває в процесі обговорення своєї стратегії, і Україна робить усе можливе, щоб вплинути на цей процес.

Так, уже кілька тижнів довірені особи президента Володимира Зеленського вирушають умовляти оточення Дональда Трампа у Вашингтоні. При цьому деякі ініціативи виявилися доволі несподіваними, зазначає видання. Зокрема, голова комітету у закордонних справах Ради Олександр Мережко висунув Трампа на Нобелівську премію миру.

На думку Мережка, Трамп – «прагматик, а не догматик», і його можна залучити на бік України, якщо переконати його в тому, що угода з Путіним зрештою обійдеться США дорожче в довгостроковій перспективі.

Крім того, Зеленський запропонував США спільні інвестиції в розробку природних ресурсів України в рамках свого плану перемоги.

«Однак Росія досі не показує жодних ознак того, що готова обговорювати будь-які мирні угоди, окрім тих, які передбачають повну капітуляцію України. Завдання нової адміністрації полягає не тільки в тому, щоб стати посередником в укладенні перемир’я, а й у тому, щоб змусити Путіна сісти за стіл переговорів», – пише The Times.

Водночас російська економіка виглядає все більш проблемною, і стимул, створений різким зростанням військового виробництва, слабшає. З огляду на це, санкції США можуть послужити мотивацією, необхідною для того, щоб змусити Росію всерйоз приступити до переговорів, каже колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк.

Поділитись