Понад 1 500 із 2 300 смертей, спричинених червневою хвилею спеки в 12 європейських містах, пов’язані зі змінами клімату.
Про це повідомляє The Guardian.
Руйнівна хвиля спеки, що накрила Європу наприкінці червня, забрала життя щонайменше 2 300 людей у 12 містах. Згідно з новим дослідженням групи World Weather Attribution, щонайменше 1 500 із цих смертей були спричинені саме глобальним потеплінням, викликаним людською діяльністю.
Найбільше постраждав Мілан: там зафіксовано 499 смертей, із яких 317 вчені напряму пов’язують з кліматичними змінами. У Парижі та Барселоні ситуація також критична. У Лондоні — 273 жертви спеки, з них 171 — наслідок зміни клімату.
«Це ще раз доводить, чому спеку називають «тихими» вбивцею», — зазначив епідеміолог Малкольм Містрі з Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, один зі співавторів дослідження.
За даними вчених, 88% жертв серед людей, які померли внаслідок впливу кліматичних змін, були старшими за 65 років. Більшість із них помирали непомітно — вдома чи в лікарнях, без публічного резонансу. Саме тому, кажуть дослідники, небезпека спеки часто недооцінюється.
У деяких містах температура через зміну клімату зросла на 4°C, що й спричинило додаткові смерті.
Європейська служба Copernicus підтвердила, що червень 2025 року став третім найспекотнішим у глобальній історії спостережень. У Середземному морі температура води досягала рекордних 27°C. Окрім цього, у багатьох регіонах Іспанії зафіксували аномальну кількість «тропічних ночей» — коли температура вночі не опускається нижче 20°C, що погіршує стан здоров’я людей.
Науковці попереджають: з огляду на зростання температур та повторювані теплові хвилі, ризик для здоров’я населення зростатиме, а екосистеми — дедалі більше виснажуватимуться.