Колишній журналіст китайських державних ЗМІ перетворився на антикорупційного блогера та його засуджено до 15 років ув’язнення.
Чен Джієрен був затриманий в середині 2018 року після того, як він опублікував дві статті у своєму особистому блозі, в яких стверджував про існування корупції чиновників партії провінції Хунань. У четвер суд південної провінції ув’язнив його за провокацію, – передає CNN.
За словами Чена, його звинувачують за «знущання над Комуністичною партією та урядом”, публікуючи “неправдиву інформацію” та “злісні спекуляції”.
За даними “Репортерів без кордонів” (RSF), Китай є найбільшим в’язницею журналістів у світі і жорстко контролює пресу через цензуру.
У березні Китай, незважаючи на рух проти іноземної преси , включив до ворогів журналістів з “Нью-Йорк Таймс”, “Вашингтон Пост” і “Уолл-стріт Джорнл” . Пекін заявив, що цей крок став відповіддю на нещодавні обмеження Вашингтону щодо китайських державних ЗМІ у США.
Хоча справа Чена не пов’язана із спалахом коронавірусу в країні, його ув’язнять після його критики щодо початкового вирішення ситуації в Ухані.
У заяві членкіні китайської правозахисної організація, заснованої в Гонконзі, йдеться про те, що вирок Чена “надсилає остуджуючий сигнал незалежним інтернет-коментаторам та громадянським журналістам”.
Виступаючи перед CNN Business минулого тижня, прес-секретар RSF Ребекка Вінсент заявила, що “якби в Китаї була вільна преса, то це могло б не допустити перетворення ситуації в пандемію”.
“Іноді ми можемо говорити про свободу преси теоретично, але це показує, що вплив часом може бути фізичним. Це може вплинути на все наше здоров’я”, – сказала вона.