Олександр Цивінський, який переміг у конкурсі на посаду директора Бюро економічної безпеки, заявив, що не залишить без реакції відмову Кабміну його призначити.
У коментарі для «Економічної правди» Цивінський заявив, що звернувся до Кабміну, СБУ та конкурсної комісії з вимогою надати роз’яснення, чому його кандидатура була відхилена. Зокрема, він хоче ознайомитися зі стенограмою або записом засідання, де ухвалювалося відповідне рішення.
Нагадаємо, 7 липня стало відомо, що Кабінет міністрів не призначив Цивінського очільником БЕБ, посилаючись на дані Служби безпеки України щодо потенційної загрози національній безпеці. Подробиці офіційно не розголошували, але в соцмережах з’явилися припущення, що мова йде про російське громадянство його батька.
Сам Цивінський пояснює, що не спілкується з батьком із дитинства і достеменно не знає, чи той має паспорт РФ. Він підкреслює, що раніше неодноразово проходив перевірки СБУ, зокрема й під час участі в конкурсах на посади в НАБУ та БЕБ.
Цивінський стверджує, що конкурсна комісія не мала претензій після перевірки до 15 червня, а уряд дізнався про додаткові дані з окремого листа СБУ, з яким наразі ознайомитися неможливо.
«Я точно цю історію залишати не буду», — заявив він. — «Для мене це принципове питання — яка конкретна безпекова претензія є до мене?».
Правоохоронець не виключає, що для з’ясування обставин може звернутися до суду.