Financial Times дізналася про поступку Байдена Путіну

Президент США Джо Байден своєю заявою про підготовку зустрічі для обговорення стурбованості Росії розширенням НАТО зробив значну поступку Володимиру Путіну.

Про це пише британська газета Financial Times. У статті наголошується, що Москва, зокрема, хоче від НАТО зобов’язань про відмову від розширення на схід та розміщення свого контингенту в країнах, що межують із РФ.

Згадка Байдена про пошук потенційного «компромісу» з Москвою у Східній Європі злякає багатьох східноєвропейських членів НАТО та союзників США, які побоюються, що Путін використовує загрозу застосування військової сили, щоб досягти поступок щодо військової присутності США в Європі, пише видання.

Раніше у Білому домі заявили, що дату зустрічі «на високому рівні» буде оголошено до кінця поточного тижня. Передбачається, що в саміті, окрім РФ і США, візьмуть участь щонайменше чотири «ключові союзники» Вашингтона. Що це будуть за держави, не уточнюється.

За словами Байдена, на зустрічі сторони обговорять майбутнє проблем, які згадують Росія у зв’язку з розширенням НАТО.

Переговори президентів РФ та США Володимира Путіна та Джо Байдена пройшли 7 грудня. Вони тривали близько двох годин. Сторони обговорювали, зокрема, ескалацію ситуації навколо України.

Раніше американські ЗМІ розмістили дані розвідки, згідно з якими поблизу кордону з Україною нібито накопичилося до 100 тисяч російських військових. Агентству Bloomberg це дало підставу зробити висновок про «стрімке і масоване вторгнення» російських військ, що готується в Україну.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,