Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що найближчими днями проведе перемовини з Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, аби з’ясувати, чи погодяться ті зустрітися у Стамбулі.
Про ініціативу турецького президента повідомило Управління комунікацій Анкари. Згідно з заявою, Ердоган планує переговорити з лідерами США та Росії вже цього тижня:
«Цього тижня, провівши переговори з Путіним і Трампом, ми спробуємо з’ясувати, чи можемо зібрати цих лідерів у Стамбулі», — йдеться в офіційному повідомленні.
Раніше Ердоган зазначав, що Дональд Трамп погодиться долучитися до перемовин щодо війни в Україні лише у разі присутності Володимира Путіна.
Заява турецького президента пролунала на тлі третього раунду переговорів між Україною та Росією, що відбувся 23 липня у Стамбулі. За словами очільника української делегації Рустема Умєрова, на порядку денному були припинення вогню, обмін полоненими та потенційна зустріч лідерів заради досягнення «справедливого миру».
Перемовини тривали менш як годину, проте стали продовженням дипломатичних зусиль після попереднього раунду 2 червня, коли сторони узгодили масштабний обмін полоненими. Тоді з російського полону повернули кілька груп тяжкопоранених і молодих військових.
Наразі вимоги Росії залишаються незмінними: відведення українських військ з тимчасово окупованих територій, нейтралітет України та офіційний статус російської мови. Українська сторона ці умови не приймає, наполягаючи на повному виведенні військ РФ і відновленні територіальної цілісності.